Umiejscowienie telewizji lokalnych w debacie publicznej Debata senacka

Umiejscowienie telewizji lokalnych w debacie publicznej 5 lipca 2023, Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Foto: Telewizja Pro-Art

Program: Panel ekspercki Umiejscowienie telewizji lokalnych w debacie publicznej 5 lipca 2023, Senat Rzeczypospolitej Polskiej, sala 217

W imieniu Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej zapraszamy Państwa do udziału w debacie pt. „Panel ekspercki. Umiejscowienie telewizji lokalnych w debacie publicznej”, który odbędzie się w ramach akcji „Ratujmy telewizje lokalne”. Podstawowym celem debaty jest umiejscowienie telewizji lokalnych w debacie publicznej oraz zapewnienie tym telewizjom finansowania ze środków publicznych.

Na spotkaniu będą obecni eksperci rynku medialnego, przedstawiciele telewizji lokalnych oraz politycy, w tym przedstawiciele Sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, Senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu, Senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Początki – eksperymenty i wielki zapał

Foto: Telewizja Pro-Art

Ratujmy Telewizje Lokalne

Podsumowanie spotkania senatorów i posłów z przedstawicielami telewizji lokalnych zrzeszonych w PIKE

5 lipca br. w Senacie RP odbyła się debata pt. „Panel ekspercki. Rola telewizji lokalnych w debacie publicznej”. Celem spotkania było umiejscowienie telewizji lokalnych w debacie publicznej i zaadresowanie potrzeby stworzenia nowego modelu finansowania telewizji lokalnych w Polsce. Debata zainaugurowała przygotowaną przez PIKE ogólnopolską akcję „Ratujmy telewizje lokalne”.

Systemowe wsparcie ratunkiem dla telewizji lokalnych

Foto: Telewizja Pro-Art

Systemowe wsparcie ratunkiem dla telewizji lokalnych

Systemowe wsparcie finansowe, budowanie społeczeństwa obywatelskiego oraz nowe regulacje prawne to główne cele debaty przyświecające nadawcom lokalnym. - Mamy do czynienie z marnotrawstwem społecznego potencjału twórczego poprzez marginalizowanie nadawców lokalnych, którzy mają więcej widzów niż wieczorne „Fakty” i „Wiadomości” razem wzięte - mówi Witold Graboś, członek Rady Konsultacyjnej Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej.

Anna Okrój, Telewizja Pro-Art., Misyjny charakter telewizji lokalnych

Foto: Telewizja Pro-Art

Anna Okrój, Telewizja Pro-Art., Misyjny charakter telewizji lokalnych

Nazywam się Anna Kobielska-Okrój, jestem dyrektorką Telewizji Kablowej Pro-Art. Zabiorę dziś Państwa w podróż. Niedaleko, zaledwie kilka godzin drogi. Do Wielkopolski, tej gospodarnej, pracowitej i doskonale radzącej sobie w najtrudniejszych momentach historii – to przecież w Wielkopolsce odbyło się jedyne zwycięskie powstanie Powstanie Wielkopolskie. Zabiorę Państwa w podróż do miasta średniej wielkości, do Ostrowa Wielkopolskiego, ale tak naprawdę mogłabym Was zabrać do każdego innego miasta, które ma to szczęście, że na swoim terenie ma telewizję lokalną.